Dlaczego warto korzystać z wirtualnego biura?

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem przedsiębiorca nie musi posiadać biura, aby móc prowadzić własną działalność, jednak adres jest niezbędny do rejestracji.

Wystarczy zarejestrować firmę w domu, jednak w przypadku wynajmowanego mieszkania konieczna będzie zgoda właściciela lokalu. Stąd też coraz popularniejsze stają się wirtualne biura, które oferują siedzibę firmy w prestiżowym miejscu w danym mieście. To rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. 

Wirtualne biuro to niedrogie rozwiązanie pozwalające na zarejestrowanie firmy w atrakcyjnej lokalizacji. A lokalizacja często wpływa na ilość klientów, gdyż posiadanie adresu w centrum miasta podnosi prestiż firmy. Wirtualne biuro to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy do prowadzenia firmy nie potrzebują siedziby, gdyż mogą pracować z domu. Niemniej jednak właściciele wynajmowanych mieszkań często zabraniają prowadzenia działalności w ich nieruchomościach, co sprawia, że wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem.

Mamy do wyboru różne opcje stąd też ceny wahają się. Jednak już za 200-300 złotych miesięcznie możemy mieć dostęp do sali konferencyjnej czy biura, kiedy zajdzie taka potrzeba, np. w przypadku kontroli ze strony urzędu skarbowego. Wiele biur oferuje również usługi księgowe czy sekretarkę. Niemniej jednak wpływa to na wyższy koszt miesięcznej usługi. Obsługa korespondencji jest zazwyczaj w pakiecie podstawowym. 

Dużym plusem wynajmu wirtualnego biura jest jego niska cena. Wiele firm oferuje biuro już za około 100 złotych, a tyle każdy jest w stanie dać, nawet na początku prowadzenia biznesu. Za kwotę 200-400 zł miesięcznie otrzymamy dostęp do wielu innych usług, w tym księgowość, sekretarka, czy możliwość korzystania z sali konferencyjnej i biura, wspólnie z innymi najemcami. Nawet wynajem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji będzie znacznie tańszy niż wynajem lokalu biurowego. W końcu wynajem lokalu wiąże się z kosztem najmu, a także opłatami za media. Koszt wynajmu biura wirtualnego możemy wpisać w koszty prowadzenia działalności, co obniża należny do zapłaty podatek.